RU

Нобелівська премія миру присуджена за боротьбу з хімічною зброєю

11.10.2013, 12:30
Нобелівська премія миру присуджена за боротьбу з хімічною зброєю - Фото
Фото: ЕРА
Премія була присуджена організації за значні зусилля в справі ліквідації хімічної зброї. Володар Нобелівської премії миру за 2013 був оголошений сьогодні у Стокгольмі Королівською академією наук.

Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) створена за підтримки ООН 29 квітня 1997 року, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї. Наприкінці вересня ОЗХЗ затвердила план знищення хімзброї в Сирії. Перша група експертів з хімічної зброї прибула до Сирії 1 жовтня. 6 жовтня вона приступила до безпосередньої роботи на об'єктах для перевірки і демонтажу хімічного арсеналу Сирії. ОЗХЗ днями повідомила, що направить другу групу експертів до Сирії.

Цього року на Нобелівську премію миру серед інших претендували президент Росії Володимир Путін, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, лідер групи U2 Боно, а також соціальна мережа Facebook.

Нагадаємо, з 7 по 14 жовтня у Швеції проходить оголошення лауреатів Нобелівської премії, яка вручається за видатні досягнення в галузі природничих наук, літератури, економіки, а також за сприяння миру в усьому світі. Вже відомі імена володарів премії в області медицини і фізіології - Джеймс Ротман, Ренді Шекман і Томас Зюдхоф, премії з фізики - як і очікувалося, вона дісталася відкривачам бозона Хіггса, ще троє вчених розділили Нобелівську премію з хімії. Вчора було оголошено ім'я лауреата премії в галузі літератури - ним стала канадська письменниця Еліс Мунро.

Ім'я останнього лауреата - в області економіки - буде названо в понеділок, 14 жовтня. Церемонія нагородження лауреатів традиційно відбудеться 10 грудня в Стокгольмі, в день смерті Альфреда Нобеля.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини