RU

Нобелівську Премію світу отримали три жінки

07.10.2011, 13:27
Нобелівську Премію світу отримали три жінки - Фото
8793cedc98a5c5f6c23e2e403270f815.jpg

Нобелівську Премію світу отримали три жінки
Нобелівська премія світу 2011 року присуджена спільно президенту Ліберії Еллен Джонсон Серліф, ліберійській активістці Леймі Гбові, а також правозахисниці Таввакул Карман з Йемена.

У заяві Нобелівського комітету сказано, що премія присуджується за "їх ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і право жінок на повноцінну участь в зусиллях по досягненню миру", - передає Бі-бі-сі.

Еллен Джонсон Серліф є першою жінкою, демократично вибраною на пост президента в історії Африки. Після перемоги на виборах в Ліберії в 2006 році, вона багато зробила для встановлення громадянського миру в цій країні, сприяння економічному і соціальному розвитку і посилення позицій жінок.

Лейма Гбові займалася залученням жінок з усіх етнічних і релігійних груп в Ліберії до боротьби за припинення затяжної громадянської війни, а також за участь жінок у виборах. Потім вона брала участь в роботі правозахисних організацій по посиленню ролі жінок в Західній Африці.

Таваккул Карман зіграла провідну роль в організації боротьби жінок Йемена за свої права, демократію і мир як до, так і в ході "арабської весни".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини