RU

Нобелівська премія світу не буде вручена, оскільки лауреат перебуває у в'язниці

10.12.2010, 16:10
Нобелівська премія світу не буде вручена, оскільки лауреат перебуває у в'язниці - Фото
522979d123feb5489becc290a0da7880.jpg

Нобелівська премія світу не буде вручена, оскільки лауреат перебуває у в'язниці

На минаючій в Осло церемонії вручення Нобелівської премії світу за 2010 рік відсутній її лауреат - китайський правозахисник Лю Сяобо, що перебуває у в'язниці.

Як передає канал "Вести", голова норвезького Нобелівського комітету Торбьєрн Ягланд глибоко шкодує у зв'язку з цим. Місце Л.Сяобо в залі міської ратуші, де проходить церемонія, демонстративно залишене вільним.

Як заявив Т.Ягланд, китайський дисидент удостоєний премії світу за внесок у багаторічну ненасильну боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї. У зв'язку з відсутністю на церемонії родичів Л.Сяобо або його представників, нагорода нікому вручатися не буде.

У КНР Л.Сяобо був засуджений до 11 років позбавлення волі з обвинувачення у підривній діяльності - він брав участь у написанні "Хартії 2008" в захист демократичних реформ. Водночас влада Китаю не приховує свого роздратування з приводу вручення Нобелівської премії світу Л. Сяобо. Пекін розцінює вибір нобелівського комітету як антикитайський крок.

Китай не обмежив активність з метою бойкотувати церемонію вручення Премії світу тільки своєю територією, але закликав і інші країни не посилати в Осло своїх представників. Від участі у церемонії вручення Нобелівської премії світу з тих чи інших причин спочатку відмовилися близько 20 держав, враховуючи Китай і Росію.

З європейських країн на нагородженні не збиралися бути присутні представники Сербії і України, однак за декілька годин до початку церемонії Бєлград все ж вирішив послати туди свого представника. Також передумала і Україна. Представляти Україну на врученні Нобелівської премії світу буде перший секретар Посольства України у Норвегії Ірина Білорус.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини