RU

Німецькі вчені: змішана схема вакцинації AstraZeneca-Pfizer ефективніша за прийняті

16.06.2021, 12:12
Німецькі вчені: змішана схема вакцинації AstraZeneca-Pfizer ефективніша за прийняті - Фото
Вакцина Oxford-AstraZeneca (скриншот із відео CBS News)

Німецькі вчені перевірили змішаний режим антикоронавірусної вакцинації і прийшли до позитивних висновків. Якщо перша доза була векторною вакциною (Oxford-AstraZeneca), то отримання другої дози мРНК-вакциною (Pfizer-BioNTech або Moderna) дасть посилену і безпечну імунну відповідь. Дослідження викладено як препринт на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На червень 2021 року вже кілька країн рекомендують змішану схему: давати мРНК-вакцину після першої дози векторної вакцини.

Працівники Саарського університету провели дослідження за участю 216 осіб. Серед них 97 отримали змішану вакцинацію: перша доза – векторною "АстраЗенека", друга – мРНК. Ще 55 і 64 учасників прищепили однаковими дозами – векторна → векторна або мРНК → мРНК відповідно.

Зразки крові брали у людей в середньому через два тижні після другої дози.

Читайте також: Якщо зробити щеплення спочатку однією COVID-вакциною, а потім – іншою. Що вийшло на мишах

IgG-антитіла в S-білку вірусу з'явилися у 215 з 216 осіб після імунізації. Їхні рівні після змішаної схеми були приблизно такими ж, як і в групі мРНК → мРНК. Однак рівні IgG після вакцинації векторна → векторна були значно нижчими.

Ця різниця також спостерігалася в активності нейтралізуючих антитіл. У більшості людей у групах векторна → мРНК і мРНК → мРНК була 100% активність сироватки, що подавляє вірус, але вона була значно нижчою в групі векторна → векторна.

Читайте також: Як вакцина АКДП впливає на тяжкість COVID-19: дослідження

Змішаний режим також призводив до появи специфічних до S-білку вірусу CD4-лімфоцитів, які були значно більш вираженими, ніж після схеми векторна → векторна, і вищими або такими, що можна порівняти за величиною після схеми мРНК → мРНК.

До того ж, активність націлених на S-білок CD8-лімфоцитів після змішаної схеми була значно вищою, ніж після обох "простих" схем.

Таким чином, роблять висновок автори, застосування змішаної схеми векторна → мРНК дає сильні антитільні і клітинні імунні відповіді з прийнятним профілем реактогенності (безпеки за частиною побічних ефектів).

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини