Німецькі католики вибачилися за сексуальне насильство проти дітей

25.09.2018, 16:55
Німецькі католики вибачилися за сексуальне насильство проти дітей - Фото
Джерело фото: gettyimages.com

Сьогодні Католицька церква Німеччини принесла вибачення за тисячі випадків сексуального насильства проти дітей. Про це повідомляє AFP.

Тільки в Німеччині в період між 1946 і 2014 роками було майже 3700 випадків сексуального насильства проти неповнолітніх з боку священиків, йдеться в доповіді, підготовленій Конференцією німецьких єпископів.

Міністр юстиції Німеччини Катаріна Барлі сказала, що результати дослідження "шокуючі і, ймовірно, це тільки верхівка айсберга". Вона закликала церкву "взяти на себе відповідальність за десятиліття приховування і заперечення".

Барлі також закликала Римо-католицьку церкву співпрацювати з державними прокурорами.

Незалежний комісар з питань дитячого сексуального насильства Йоханнес-Вільгельм Реріг рекомендував держорганам приступити до розслідування злочинів, забезпечити жертвам доступ до церковних архівів, а також виділити їм компенсацію.

Згідно з дослідженням, 1670 священнослужителів в Німеччині зробили сексуальні злочини проти 3677 неповнолітніх, в основному хлопчиків.

Більше половини жертв були віком 13 років або молодше.

Фахівці з трьох університетів, які проводили дослідження, попередили, що справжні масштаби зловживань можуть бути більш вражаючими, оскільки багато документів було знищено.

На тлі одночасних скандалів з сексуальною наругою членів духовенства над неповнолітніми в декількох країнах, папа римський Франциск 20 серпня написав безпрецедентний лист католикам із закликом викоренити "культуру смерті".

Франциск пообіцяв, що ніякого перешкоджання розслідуванню цих справ з боку Ватикану не буде, і "численних" підозрюваних не стануть вигороджувати.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса