RU

Нідерланди призупиняють вакцинацію AstraZeneca людей до 60 років: 5 випадків тромбозу

02.04.2021, 21:52
Нідерланди призупиняють вакцинацію AstraZeneca людей до 60 років: 5 випадків тромбозу - Фото
Вакцина AstraZeneca (скриншот із відеозапису CBC News)

Влада Нідерландів призупиняє вакцинацію препаратом виробництва AstraZeneca людей молодших 60 років. Причина – п'ять випадків тромбозу в Нідерландах серед вакцинованих жінок у віці від 25 до 65 років. Про це повідомляє пресслужба уряду Нідерландів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У найближчі дні людей у ​​віці молодше 60 років прищеплювати вакциною AstraZeneca не будуть. Людей старших 60 років будуть продовжувати вакцинувати цим препаратом.

Міністр охорони здоров'я Уго де Йонге написав у листі до нижньої палати парламенту, що він приймає це рішення в очікуванні подальшого вердикту комітету з фармаконагляду Європейського агентства з лікарських засобів (EMA). Очікується, що в наступну середу цей комітет представить додаткову інформацію.

В уряді заявили, що прийняли рішення про призупинення вакцинації на підставі повідомлення дослідницького центру Lareb, що спеціалізується на виявленні побічних ефектів.

Сьогодні центр повідомив, що у п'яти вакцинованих AstraZeneca жінок у віці від 25 до 65 років виявили тромбоз і низьку кількість тромбоцитів. Одна з них померла. Причина смерті – велика тромбоемболія легеневої артерії.

В уряді кажуть, що подібні повідомлення надходили й з інших країн ЄС. Чи існує причинно-наслідковий зв'язок між цими випадками і вакцинацією, у даний час з'ясовує EMA.

Станом на сьогодні, в Нідерландах виконано близько 400 000 ін'єкцій препарату AstraZeneca.

МОЗ радить людям негайно звертатися до лікаря, якщо після щеплення вакциною AstraZeneca через три дні знову з'являться симптоми, серед іншого несподівані і/або невідомі, зокрема синці на шкірі.

  • 18 березня голова ЕМА Емер Кук заявив, що вакцина від Oxford-AstraZeneca – "безпечна й ефективна", її зв'язку з випадками тромбозів не виявлено, і "користь від її застосування перевершує ризики".
  • 30 березня Канада поставила на паузу використання вакцини Oxford-AstraZeneca серед осіб молодших 55 років.
  • З 31 березня Німеччина обмежила вікову групу для вакцинації Oxford-AstraZeneca людьми від 60 років і старших.
  • Раніше стало відомо, що Індія тимчасово призупинила весь експорт вакцини від коронавірусу Oxford-AstraZeneca через зростання випадків захворювання в країні. У програмі ООН COVAX припускають, що Serum Institute в повному обсязі відновить експорт вакцини в травні.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини