RU

Інформагентство Росбалт позбавили реєстрації за ролик Pussy Riot

31.10.2013, 17:05
Інформагентство Росбалт позбавили реєстрації за ролик Pussy Riot - Фото
Фото: facebook.com/rosbaltru
Мосміськсуд визнав недійсним свідоцтво про реєстрацію інформаційного агентства Росбалт через публікацію двох відеороликів, що містять ненормативну лексику. Керівництво Росбалта має намір оскаржити судове рішення.

Головний редактор Росбалта Микола Ульянов зазначив, що обидва ролика були опубліковані на сайті агентства в липні. Незабаром після цього прийшло два попередження від Роскомнагляду , і ролики були видалені з сайту. "Ми вирішили , що раз у наглядового відомства є претензії, то краще ми убезпечимо себе і повністю від них позбудемося. Однак 4 жовтня через новини на сайті Роскомнагляду ми дізналися про те, що нас збираються позбавити реєстрації", - сказав Ульянов. Минулого тижня світовий суд Кунцевського району Москви двічі оштрафував головного редактора Росбалта на 10 тисяч рублів за розміщені на сайті ролики з нецензурною лайкою.

Один з роликів, що викликали претензії наглядового відомства, був прив'язаний до статті про панк-групу Pussy Riot, а інший - до матеріалу про затримання в Краснодарі уродженця Північного Кавказу. Адвокат Росбалта Дмитро Фірсов сказав, що розміщені на сайті агентства ролики були відредаговані, а всі лайливі слова в них були заглушені відповідно до правил публікації подібних матеріалів.

Тим часом у прес-службі Мосміськсуду повідомляють, що Росбалт не подав суду жодних доказів того, що відеоролики спочатку були поставлені на сайт у відредагованому вигляді. А той факт, що ролики були негайного видалені з сайту "побічно свідчить про визнання відповідачем наявності матеріалів з ​​нецензурною лексикою , - зазначають у Московському міському суді.

Рішення Мосміськсуду по "Росбалту" викликало занепокоєння у багатьох представників російських ЗМІ і правозахисників. Голова Спілки журналістів Москви Павло Гусєв назвав рішення суду "дуже небезпечним прецедентом". "Це продуманий крок з боку держави, який дає зрозуміти засобам масової інформації, що тлумачення того чи іншого закону може призвести до закриття ЗМІ", - заявив Гусєв.

Інформаційне агентство Росбалт засновано в 2001 році, має головні офіси в Москві і Санкт-Петербурзі. За даними компанії Медіалогія, в 2012 році портал агентства став найбільш цитованим інформаційним ресурсом Санкт-Петербурга.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини