RU

"Не готові бути заручниками РФ". Члени президії Боснії відмовилися від зустрічі з Лавровим

15.12.2020, 14:12
Сергій Лавров на зустрічі з Мілорадом Додіком (Фото – ЕРА)

Хорватський і боснійський представники президії Боснії і Герцеговини Желько Комшич і Шефік Джаферович відмовилися від зустрічі з міністром закордонних справ Росії  Сергієм Лавровим через його зневажливе ставлення до їх держави. Про це пише  Dnevni Avaz.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Видання повідомляє, що Лавров провів зустріч з членом президії Боснії і Герцеговини від сербів Мілорадом Додіком.

Комшич і Джаферович незадоволені тим, що на їх зустрічі не було державного прапора Боснії і Герцеговини, а були лише російський прапор і прапор Республіки Сербської, яка не є самостійною державою. Це суб'єкт в складі Боснії і Герцеговини.

"Це послання не особистого характеру, а країни, яку він представляє. Відсутність прапора на зустрічі з Додіком не є протокольною помилкою. Ми сприймаємо це як приниження і заперечення інститутів країни, яку він відвідав", – заявив Комшич.

Крім цього, за словами хорватського представника, Лавров на зустрічі з Додіком підтримав резолюцію парламенту Сербської Республіки про військовий нейтралітет. Однак глава МЗС Росії знав, що регіональний законодавчий орган не може ставити таку стратегічну політику держави.

"Ми не готові бути заручниками в будь-яких іграх з боку Росії, коли йдеться про їхні відносини з Європейським союзом і членами НАТО", – сказав Комшич.

ДОВІДКА. Президія Боснії і Герцеговини – колективний вищий орган виконавчої влади, аналогічний посаді глави держави. Складається з трьох представників від боснійського, хорватського і сербського народів Боснії і Герцеговини.
Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини