Індія вибрала нового президента

Індія вибрала нового президента - Фото
Источник фото: ЕРА
19.07.2012, 17:05

Президент обирається на п'ять років колегією виборців і може переобиратися неодноразово

В Індії члени верхньої та нижньої палат парламенту і законодавчих зборів штатів і союзних територій Індії проголосували за нового - 13-го за рахунком - президента країни. Він змінить Пратібху Патіл, яка займає цей пост з 2007 року й стала першою жінкою - головою держави, - передає канал Вісті.

В індійській столиці свій вибір за одного з двох кандидатів зробили, зокрема, прем'єр-міністр Манмохан Сінгх і лідер правлячої партії Індійський національний конгрес Соня Ганді.

Вибори пройшли спокійно, порушень, за попередньою інформацією, зафіксовано не було. Голоси мають бути підраховані до неділі, 22 липня, а інавгурація, як очікується, відбудеться 25 липня, в середу.

Чиновникам на цей раз довелося вибирати між 76-річним колишнім міністром фінансів Індії Пранабом Мукерджі, який був висунутий правлячою коаліцією Об'єднаний прогресивний альянс, і екс-спікером парламенту Пурно Агітоком Сангмой. Йому 64 роки. Він став єдиним кандидатом від опозиції, в тому числі Індійської народної партії та Всеіндійської федерації дравідського прогресу імені Аннадураі.

Перший вважається безумовним фаворитом президентської гонки після того, як його підтримали також Соціалістична партія, Національна народна партія і ряд інших. У різні роки Мукерджі займав пости міністра закордонних справ, оборони, заступника голови Планової комісії, яка формулює плани розвитку індійської економіки на найближчі п'ять років.
Популярне