RU

Індія назвала ім'я організатора терактів у Мумбаї

03.12.2008, 10:34

Індія назвала ім'я організатора терактів у Мумбаї
Індійська влада звинувачує в організації нещодавніх терактів лідера пакистанського військового угрупування "Лашкар-е-Тайба" Юсуфа Музамміла.

За даними індійської влади, Л. Музамміл контактував в Індії з мусульманським екстремістом Фахімом Ахмедом Ансарі, який оцінював об'єкти Мумбаї для можливої атаки. Як передає "Ехо Москви", він мав плани готелю "Таджмахал" і головної залізничної станції, які виявилися першими мішенями терористів минулого тижня.

Ф. Ансарі було заарештовано у цьому році ще до терактів в Мумбаї. На допитах він зізнався, що проходив підготовку у таборі "Лашкар-е-Тайба". Про причетність до цього терористичного угрупування заявив і єдиний взятий живцем учасник атаки на Мумбаї. Він розповів, що під час атаки терористи підтримували зв'язок з пакистанським угрупуванням за допомогою супутникового телефону.

Президент Пакистану відкинув звинувачення Індії у причетності його країни до терактів в Мумбаї. Асіф Алі Зардарі висловив сумніви у тому, що єдиний заарештований індійською владою терорист є громадянином Пакистану. Він передбачив, що за нападом на Мумбаї стоять анонімні терористи, що не мають певного громадянства, і висловив готовність співпрацювати з Індією у розслідуванні терактів.

Тим часом, за даними індійської влади, всі 10 терористів, що напали на Мумбаї, були пакистанцями, а затриманий бойовик розповів, що проходив підготовку у пакистанському терористичному угрупуванні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини