RU

Названо головні загрози для людства

29.04.2016, 12:35
Названо головні загрози для людства - Фото
Фото: EPA
Учені з Оксфордського університету Великобританії підготували звіт "Ризики глобальних катастроф". У ньому перераховані основні загрози, які найближчим часом можуть знищити як мінімум десять відсотків населення Землі. Про це повідомляє Лента.ru з посиланням на The Telegraph.

Згідно зі звітом, найбільша загроза в найближчі п'ять років виходить від "невідомих ризиків", до яких експерти віднесли, наприклад, падіння на Землю астероїда або виверження супервулкану, які безпосередньо не залежать від людини.

У довгостроковій перспективі населенню планети можуть загрожувати пандемії, ядерна війна, катастрофічні зміни клімату, а також розвиток штучного інтелекту і роботів. Ці загрози безпосередньо пов'язані з людиною.

У доповіді наголошується, що можливості сучасних терористичних організацій, зокрема Ісламської держави, дозволяють створювати за допомогою синтетичної біології небезпечні для цільової групи людей штами вірусів. Розвиток комп'ютерних технологій, в свою чергу, може привести до виникнення автономних груп штучного інтелекту, що не потребує людину і розглядає останнього як свого конкурента.

На думку вчених, в даний час уряди більшості країн не в змозі належним чином підготуватися до потенційних загроз. "Немає ніяких підстав думати, що люди є вершиною творіння і найкращим, що є в світі", - зазначив співавтор дослідження Себастьян Фарквхар.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини