RU

Названо причини аварії "Булгарії"

15.08.2011, 15:15
Названо причини аварії
16729dbe1f6228bacc430f4d4da10462.jpg

Названо причини аварії "Булгарії"

Безпосередньою причиною загибелі теплохода "Булгарія" стало надходження води через відкриті ілюмінатори в умовах шторму. Про це повідомили сьогодні в Ространснагляді.

"Безпосередньою причиною затоплення судна виявилося істотне зниження його стійкості в штормових умовах внаслідок потрапляння забортної води до приміщень судна через відкриті бортові ілюмінатори і утворення вільної поверхні води у відсіках нижче головної палуби, що призвело до виникнення значного нахилу судна на правий борт і подальшого затоплення внаслідок подальшого надходження великого обсягу забортної води в корпус судна з правого борта через головну палубу", - говориться в повідомленні наглядового відомства, яке цитує канал Вести.

За існуючими правилами, перед виходом у водосховища на суднах повинні бути задраєні всі ілюмінатори і люкові закриття нижче головної палуби, в тому числі в пасажирських каютах. "Однак цього зроблено не було. При огляді затонулого судна водолази виявили, що по лівому борту було відкрито 27 ілюмінаторів, на правому - 11 ілюмінаторів", - зазначили в Ространснагляді.

При цьому у відомстві наголосили, що загалом причинами трагедії стала сукупність чинників: невиконання судновласником і капітаном судна вимог нормативних документів, що регламентують безпеку судноплавства при плануванні, підготовці і здійсненні рейсу, в ході якого не забезпечувалася безпека плавання судна, а також низька кваліфікація і недисциплінованість членів екіпажу судна.

"Булгарія", побудована в Чехословаччині в 1955 році, 10 липня в лічені хвилини затонула в акваторії Куйбишевського водосховища. На борту теплохода перебувала 201 людина, 122 з них, в тому числі 28 дітей, загинуло.

Аварія теплохода Булгарія: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини