RU

Названо новий епіцентр світової фінансової кризи

26.02.2009, 09:50

Президент Світового банку Роберт Зеллік називає країни Центральної і Східної Європи новим епіцентр фінансової кризи і закликає уряди західноєвропейських держав підтримати фінансові системи цих країн. Для рекапіталізації банків цьому регіону необхідно $120 мільярдів, - додає він.

Усього лише шість місяців тому банки в країнах Центральної і Східної Європи не мали проблем із готівкою. Деякі з них сподівалися, що їм вдасться уникнути кредитної кризи, від якої постраждали США. Однак криза не оминула стороною цей регіон. Низькі відсоткові ставки змінилися недостачею ліквідності і проблемами, пов'язаними з капіталом в умовах уповільнення глобального економічного зростання і скорочення обсягу торгівлі.

Зараз група організацій Світового банку співпрацює з Європейським банком реконструкції і розвитку і Європейським інвестиційним банком, намагаючись визначити, чи зможуть вони зробити внесок у реструктуризацію і рекапіталізацію банківської сфери Центральної і Східної Європи в рамках розробленого МВФ плану макроекономічних реформ.

"Однак нам буде потрібна допомога урядів європейських країн, оскільки - випадково чи ні - проблема частково полягає у тому, чи будуть західноєвропейські банки вилучати ліквідність з банків країн Центральній і Східній Європі", - відзначив Р.Зеллік, слова якого наводить центр новин ООН.

Р.Зеллік звернув увагу на те, що рекапіталізація банків є одним з найважливіших елементів стратегії Світового банку із подолання глобальної фінансової кризи. До інших засобів належать сприяння розвитку торгівлі, зміцнення систем соціального захисту, розвиток інфраструктури і надання банкам гарантій, що захищають їх від політичних ризиків.

Світовий банк зазначає, що жоден регіон світу не зміг протистояти всеосяжній глобальній кризі. Значною мірою від економічних потрясінь постраждали і країни Латинської Америки. "Там ситуація не така драматична, як у Східній Європі, але справи йдуть вельми скрутно", - відзначається у заяві СБ.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини