Названо ім'я нового лідера Ісламської держави - The Guardian

21.01.2020, 11:14
Названо ім'я нового лідера Ісламської держави - The Guardian - Фото
Аль-Багдаді та аль-Салбі (Фото: EPA, Twitter)

Новим лідером терористичної організації Ісламська Держава став впливовий ідеолог організації Амір Мухаммед Абдул Рахман аль-Мавлі аль-Салбі. Gро це повідомляє The Guardian  з посиланням на джерела в розвідці.

Салбі - один із засновників ІД, керував геноцидом єзидів в Іраку і курирував операції по всьому світу.

За інформацією The Guardian, Салбіє був названий лідером ІД через кілька годин після смерті  попереднього лідера, Абу Бакра аль-Багдаді, в жовтні 2019 року в результаті рейду військових США. Названого тоді лідером Абу Ібрагіма аль-Хашимі аль-Курайші не підтримали інші ватажки терористів.

Салбі народився в Таль Афарі, в сім'ї іракських туркменів. Він один з небагатьох, хто не-арабів в керівництві ІД. Новий лідер терористів отримав ступінь по шаріату в університеті Мосула. У 2004 році він був ув'язнений в американську в'язницю на півночі Іраку, де зустрівся з аль-Багдаді.

За інформацією розвідки, піднесенню Салбі серед терористів сприяло те, що він дав релігійне обгрунтування для геноциду єзидів і спустошення Ніневійської рівнини на півночі Іраку.

За його голову Держдепартамент США призначив винагороду в $5 млн. Він розглядався як потенційний наступник аль-Багдаді, але підтвердження його нової ролі зайняло кілька місяців.

Спецслужби вважають, що він намагається консолідувати нових лідерів ІД, майже всі з яких занадто молоді, щоб грати якусь роль в заснуванні організації у 2004 році або в подальшій громадянській війні в Іраку.

Дивіться відео: Як спецназ США заганяв ватажка ІД: фрагмент операції

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина