RU

Названа причина смерті Уго Чавеса

07.03.2013, 09:21
Названа причина смерті Уго Чавеса - Фото
Фото: ЕРА
Причиною смерті голови Венесуели Уго Чавеса став обширний інфаркт. Про це заявив у середу ввечері начальник охорони президента генерал Хосе Орнелла, який знаходився поряд з Чавесом до моменту його смерті, - передає ІТАР-ТАРС.

Генерал розповів, що в свої останні години Чавес не міг голосно говорити, а тільки ворушив губами, намагаючись вимовити: "Я не хочу вмирати". Орнелла також підкреслив, що президент Венесуели страждав від раку, що знаходився на пізній стадії розвитку. Інших подробиць військовий не навів.

Уго Чавес, який очолював Боліваріанську Республіку з 1999 року, помер у вівторок вдень після тривалої хвороби. Уряд Венесуели оголосив семиденний траур, прощання з лідером боліваріанської революції проходитиме три дні: у середу, четвер і п'ятницю.

У червні 2011 року Чавесу зробили першу операцію з видалення ракової пухлини. Услід за цим він пройшов чотири курси хіміотерапії, після чого оголосив, що переміг рак.

Однак через кілька місяців під час контрольного медичного обстеження лікарі виявили у нього нову пухлину в області тазу, тобто в тому ж самому місці, звідки раніше було видалено злоякісне утворення. У лютому 2012 року пухлина була видалена в тій же самій гаванській клініці, де Чавеса прооперували вперше. Услід за цим він пройшов курс лікування променевою терапією, здійснюючи регулярні поїздки на Кубу, а на початку липня в бесіді з журналістами оголосив, що "повністю вільний від раку".

У жовтні минулого року Чавес переміг на чергових президентських виборах, але в грудні був змушений знову вирушити на Кубу для проведення третьої за рахунком онкологічної операції. Услід за цим він більше двох місяців провів в гаванській клініці, а два тижні тому був доставлений на батьківщину і поміщений в столичний військовий госпіталь.

Детальніше:

Венесуельці прощаються з Чавесом: тисячі йдуть за труною команданте
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини