Названа причина обвалення казарми ВДВ в Омську - ЗМІ

14.07.2015, 10:46
Названа причина обвалення казарми ВДВ в Омську - ЗМІ - Фото
Фото: omskzdes.ru
Секція казарми російських десантників в Омську могла обрушитися через просідання грунту під фундаментом через неправильний монтаж водовідводів. В результаті загинули 23 російських військових, ще 19 отримали травми різного ступеня тяжкості, повідомляє Коммерсант.

Будівельні роботи в будівлі казарми проводилися з квітня по грудень 2013 року і були частиною декількох держконтрактів на суму більше 3,2 млрд руб. (близько 56 млн дол.). Генпідрядником виступало ФГУП "Спецстройинжиниринг при Спецстрое России", яке привернуло в якості субпідрядника ФГУП "Управління спеціального будівництва по території №9", а воно через відсутність як робітників, так і техніки - ще кілька субпідрядників, у тому числі нижегородське ТОВ "РемЭксСтрой".

В якості однієї з причин катастрофи джерела видання, близькі до учасників розслідування, назвали просідання грунту під фундаментом будівлі. Викликано воно могло бути водами, що стікають як з даху будівлі, так і з прилеглої до нього території. Через відсутність або неправильний монтаж водовідводів по периметру будівлі в піску під його фундаментом могли утворитися величезні промоїни, в які він і просів. Це і викликало обвалення однієї з капітальних стін, а разом з нею і міжповерхових перекриттів.

Міноборони РФ перевірить всі об'єкти військового відомства, де субпідрядником робіт виступала компанія, яка ремонтувала казарму в Омську.

Як зазначає видання, інспекція Стройнадзора вже викривала "РемЭксСтрой" в порушеннях, які могли в підсумку привести до такої ж трагедії, як в Омську. Стосувалися вони робіт початку 2013 року, проведених на іншому об'єкті - у військовому містечку військової частини №7408 - батальйоні охорони та регіональному управлінні внутрішніх військ МВС РФ в Нижньому Новгороді. Тоді арбітражний суд задовольнив відразу кілька позовів нагляду про накладення штрафів (у розмірі від 50 тис. до 75 тис. руб.) на виконавця ремонтних робіт.

Отримати коментарі від гендиректора "РемЭксСтроя" Олександра Дорофєєва не вдалося. Але в ході його пошуку з'ясувалося, що компанія за адресою своєї реєстрації в Нижньому Новгороді розташовується. Фактично її офіс знаходиться в сусідньому кварталі, в підвалі і на першому поверсі житлового будинку №61 по Ошарській вулиці. У цих же приміщеннях розташовується ще цілий ряд ТОВ, афілійованих з Дорофєєвим. Залізні двері офісу були опечатані печаткою 2-го військового слідчого відділу по Західному військовому округу.

Раніше повідомлялося, що в Омську у справі про обвалення казарми затриманий начальник 242-го навчального центру ВДВ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю