RU

Найсерйозніше порушення угоди. Іран відновив збагачення урану до 20% чистоти

04.01.2021, 21:32
Найсерйозніше порушення угоди. Іран відновив збагачення урану до 20% чистоти - Фото
Хасан Рухані (Фото: пресслужба президента Ірану)

Іран відновив збагачення урану до 20% чистоти – це найсерйозніше порушення ядерної угоди 2015 року. Про це повідомляє BBC.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У грудні 2020 року експерти Асоціації з контролю над озброєннями заявляли, що 120 кг урану із збагаченням до 20% – це приблизно половина тієї кількості урану, що при збагаченні до збройової якості (90% або більше) необхідна для створення однієї ядерної бомби.

Як наголошується, сьогодні, 4 січня, глобальний спостережний орган з ядерної безпеки підтвердив, що процес почався на підземному заводі у Фордо.

Представник Європейського союзу Пітер Стано заявив, що цей крок Ірану є "значним відхідом Ірану від ядерних зобов'язань за СВПД (Спільний всеосяжний план дій – ред.) із серйозними наслідками".

Низькозбагачений уран, що зазвичай має чистоту U-235 3-5%, може використовуватися для виробництва палива для комерційних атомних електростанцій.

Високозбагачений уран має концентрацію 20% і більше та використовується в дослідницьких реакторах. Збагачений уран можна використовувати для виготовлення реакторного палива, а також ядерних бомб.

Згідно з ядерною угодою, Ірану було дозволено збагачувати уран лише до 3,67% чистоти; зберігати на складах не більше 300 кг матеріалу; експлуатувати не більше 5060 найстаріших і найменш ефективних центрифуг; і від нього вимагали повністю припинити збагачення у Фордо.

Але Іран зробив кроки до "зменшення" цих зобов'язань відтоді, як Трамп відновив санкції США, щоб змусити його вести переговори про зміну угоди.

Ці кроки включали створення запасів низькозбагаченого урану, виробництво урану із збагаченням 4,5%, перезапуск вдосконалених центрифуг і відновлення діяльності зі збагачення у Фордо.

Читайте також: Іран захопив південнокорейський танкер в Ормузькій протоці: Сеул задіяв військовий спецназ

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини