RU

Навколо доповіді МАК по смоленській трагедії розгортається скандал

14.01.2011, 09:35
Навколо доповіді МАК по смоленській трагедії розгортається скандал - Фото
463e77b30484dbedfcb695f24715a4e5.jpg

Навколо доповіді МАК по смоленській трагедії розгортається скандал

Скандал, знущання, образа. Так оцінили звіт міждержавної авіаційної комісії в Варшаві. Експерти Міждержавного авіаційного комітету (МАК), серед яких працювали і польські фахівці, прийшли до висновку, що президентський "Ту-154" розбився через помилку екіпажа. Пілоти не повинні були саджати літак в погодних умовах, що склалися.

Як передає "Эхо Москвы", брат загиблого в цій катастрофі польського Президента Ярослав Качиньський заявив, що Росія намагається звинуватити у всьому польських льотчиків. Він був надто обурений доповіддю.

Едмунд Кліх, уповноважений представник Польщі при МАК заявив, що диспетчери аеродрому "Смоленськ-Північний" повинні були заборонити екіпажу здійснювати посадку. На це висловлювання відреагував голова російського Мінтрансу Ігор Левітін. Він заявив, що диспетчери не мають права забороняти посадку, рішення приймає командир літака.

І.Левітін додав, що уважно вивчив записи переговорів, які велися між пілотами та диспетчерською. За його словами, там є фраза, пов'язана з посадкою літака, яку треба вважати ключовою у всій цій історії, цитата "це рішення міжнародного борту N1".

Багато суперечок викликав висновок комісії про те, що на екіпаж могли чинити тиск високопоставлені пасажири. Зокрема, виявилося, що в кабіні пілота до самої посадки знаходився голова ВПС Польщі, в його крові експерти виявили алкоголь. Голова Мінтрансу нагадав, що всі перевірки з цього приводу проводилися в тісній співпраці з польськими фахівцями, і тут не може бути жодних розбіжностей. Чиновник наголосив, що розуміє складні почуття своїх колег з Польщі, проте вважає, що громадськість повинна знати правду.

З коментарем звіту МАК про трагедію під Смоленськом виступив і Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Він зазначив, що Польща загалом не ставить під сумніви висновки, зроблені комісією, але хоче прояснити деякі факти. Наявні розбіжності не повинні вплинути на відношення Варшави і Москви - наголосив глава уряду.

Падіння літака Президента Польщі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини