RU

Науковці оцінили летальність коронавірусу, уточнили інкубаційний період

12.08.2020, 14:22
Науковці оцінили летальність коронавірусу, уточнили інкубаційний період - Фото
Коронавірус під електронним мікроскопом (Фото: NIAID)

Дослідники з Інституту охорони здоров'я ім. Карлоса III розрахували, що  летальність від коронавірусу в Іспанії - в межах 1,1-1,4% у чоловіків і 0,58-0,77% у жінок. Результати вони виклали на сервері препринтів  medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори уточнили, що летальність різко збільшується після 50 років: 11,6-16,4% у чоловіків старших 80 років і 4,6-6,5% у жінок того ж віку.

"Наші оцінки летальності SARS-CoV-2 значно перевищують оцінки цього показника сезонного грипу, що виправдовує вжиття спеціальних заходів громадської охорони здоров'я", - підкреслили науковці.

Читайте також: SARS-CoV-2 небезпечніший сезонного грипу в 13 разів: дослідження відносно США

Інша група науковців прийшла до нової оцінки інкубаційного періоду COVID-19. Якщо раніше було прийнято вважати, що у найбільшої кількості хворих симптоми з'являються на 4-5 добу після інфікування, то, за даними пекінських медиків, уточнений показник - у середньому 7,76 днів. Резюме дослідження є на сайті Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Вони проаналізували 1 084 підтверджених випадків початкового спалаху в Ухані (КНР). При цьому у 10% пацієнтів була інкубація 14,28 дня. Автори підкреслили, нечисленні існуючі оцінки, що цей період - 4-5 днів, "засновані на невеликих вибірках, обмежених даних і самозвітах, які могли бути перекручені пам'яттю або судженням пацієнта або інтерв'юера".

Дослідники підкреслили: їх підхід заснований на декількох припущеннях і може бути неефективним на більш пізніх стадіях пандемії через мутацію вірусу.

Читайте також: "Коронавірус мутує". У Львівській області виявляють безсимптомну пневмонію

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини