RU

НАТО: Навчання в Польщі не направлені проти Росії

04.11.2013, 18:04
НАТО: Навчання в Польщі не направлені проти Росії - Фото
Андерс Фог Расмуссен (фото - ЕРА)
Навчання Steadfast Jazz в Польщі та Прибалтиці, що проходять з 2 по 9 листопада, стали "випускним іспитом" для Сил швидкого реагування альянсу і не спрямовані проти Росії. Про це заявив сьогодні генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен на своїй щомісячній прес-конференції в Брюсселі.

Головним підсумком цих навчань має стати сертифікація командування і 28 країн НАТО і трьох країн-партнерів - Фінляндії, Швеції та України, які беруть участь у маневрах частин - для участі у Силах швидкого реагування альянсу ротації 2014 року. У маневрах беруть участь 6 тисяч військових, з них 3 тисячі - в польовій частині навчань. У них також задіяно 350 бойових машин, 57 одиниць повітряної техніки, 11 кораблів і два підводні човни.

Відповідаючи на запитання журналістів про заклопотаність Москви "духом "холодної війни", він запевнив, що навчання Steadfast Jazz не спрямовані проти Росії. "Польща та країни Балтії запросили альянс провести навчання на їх території, і я глибоко вдячний цим країнам. Однак НАТО проводить маневри в різних місцях - так, в 2015 році альянс готується провести широкомасштабні навчання у Південно- Західній Європі: в Іспанії, Італії та Португалії", - зазначив Расмуссен.

"Навпаки, ми запросили російських військових спостерігачів, щоб наші російські партнери змогли своїми очима побачити, що ці навчання не спрямовані проти РФ. Повна транспарентність є гарантією взаємної довіри при проведенні маневрів", - зазначив Расмуссен.

Сьогодні до складу Сил швидкого реагування НАТО входять п'ять основних компонентів - наземна бригада, що складається з трьох бойових груп, повітряне і морське угруповання, спецназ і група захисту від зброї масового ураження. Їх загальна чисельність становить 13 тисяч осіб. До складу Сил швидкого реагування НАТО входять на ротаційній основі частини і підрозділи сил 28 країн альянсу, тривалість ротації - 12 місяців.

Їх завдання - самостійне виконання як гуманітарних, так і бойових місій в будь-якій точці світу за рішенням Ради НАТО. У разі участі у великій бойової операції, Сили швидкого реагування "повинні забезпечити початковий відповідь альянсу до формування спеціального контингенту союзників для цієї операції".

Джерело: ІТАР-ТАРС
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини