НАТО: Активність підчовнів РФ перевищила рівень холодної війни

03.02.2016, 12:57
НАТО: Активність підчовнів РФ перевищила рівень холодної війни - Фото
Фото: ЕРА

Дії росіян і тенденції, можливо, і не турбували б Захід, якби в Альянсі розуміли, до чого хилить Кремль, заявив командувач ВМС НАТО

Оперативна активність російських субмарин останнім часом досягла і навіть перевищила рівень, що спостерігався у водах світового океану під час холодної війни в минулому сторіччі. Про це заявив командувач ВМС НАТО Клайв Джонстон, пише сайт британського аналітичного центру IHS Jane's.

За словами військового, командири підводних човнів Альянсу повідомляють про більшу активність російських субмарин у Північній Атлантиці, "чим ми бачили з часів холодної війни". Підводний флот РФ не просто повертаються до рівня боєготовності часів холодної війни - також технологічне виконання підводних човнів значно зросла, що не отримало дзеркального відображення в технологіях НАТО, сказав високопоставлений офіцер. Альянс спостерігає "рівень російського військового потенціалу, який не бачили раніше", додав Джонстон.

В даний час російські човни, стверджує командувач ВМС НАТО, мають велику дальність ураження і свободу дій, а також сучасні системи. Альянс також "спостерігає зростання професіоналізму та здатність керувати бойовими машинами на рівні, який ми, напевно, раніше і не відзначали".

Читайте також:  Росія розгорнула в Арктиці новітні комплекси ППО

Офіцер також пояснив, що всі ці дії росіян і тенденції, "можливо, і не турбували б НАТО", якби в Альянсі знали, що Кремль дотримується правил гри, і розуміли, для чого РФ розгортає військові потужності.

"Ми не розуміємо стратегічні та оперативні цілі Москви", - сказав Джонстон, додавши, що така невідомість нервує НАТО і країни, які знаходяться поблизу від РФ.


Читайте також: США: Агресія РФ і ІД - головні загрози безпеки в Європі

Нагадаємо, в середині січня 2015 року американські законодавці і чиновники закликали Білий дім виділити близько $1 млрд на будівництво нового криголама, мотивуючи це різким посиленням російської військової присутності в Арктиці.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы