RU

НАТО живе без України і Грузії. Етапи розширення Альянсу

02.04.2009, 08:57

Рік тому бухарестський саміт НАТО ухвалив рішення відкласти приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ), перенісши розгляд цього питання на грудень 2008 року.

Пропонуємо до уваги читачів ЛІГА.net історію створення і розширення Альянсу.

Організація Північноатлантичного договору НАТО (англ. North Atlantic Treaty Organization, NATO) була створена як військово-політичний союз на основі Північноатлантичного договору, підписаного 4 квітня 1949 року у Вашингтоні, дванадцятьма державами: США, Великобританією, Францією, Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Канадою, Італією, Португалією, Норвегією, Данією та Ісландією.

Перше розширення НАТО сталося 18 лютого 1952 року, коли до договору приєдналася Греція. Однак, з 1974 по 1980 роки Греція не брала участі у військовій організації НАТО через напружені відносини з іншим членом блоку - Туреччиною.

Друге розширення Альянсу відбулося 9 травня 1955 року, коли до НАТО долучилася Західна Німеччина. У 1954 році до НАТО пропонував приєднатися СРСР, але його пропозицію було відхилено.

Третє розширення НАТО сталося 30 травня 1982 року: до Альянсу приєдналася Іспанія. У 2001 році, коли цією державою почали керувати соціалісти, Іспанія вийшла з військових органів НАТО, хоча і входить у сам Альянс.

Четверте розширення НАТО включило приєднання до договору трьох нових членів - Угорщини, Польщі і Чехії. Цей крок був зроблений Альянсом 12 березня 1999 року.

П'яте і наймасштабніше розширення НАТО датується 29 березня 2004 року. У цей день до договору приєдналися Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія.

Шостий етап розширення Альянсу стався 1 квітня 2009 року, коли членами НАТО стали Хорватія і Албанія.

Станом на сьогодні в НАТО входять 28 держав.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини