НАТО: Активність субмарин РФ - найбільша з часів холодної війни

16.12.2019, 17:24
НАТО: Активність субмарин РФ - найбільша з часів холодної війни - Фото
Фото: ЕРА

У зв'язку з цим альянс збільшує кількість морських патрулів у Північній Атлантиці

У 2019 НАТО зафіксувало найбільшу з часів холодної війни активність російських підводних човнів. Про це йдеться в матеріалі RND.

За даними видання, особлива активність проявлялася в Північній Атлантиці та Норвезькому морі. Так, у листопаді було зафіксовано кілька сучасних субмарин, які перетнули в західний бік Фареро-Ісландську межу (лінія протичовнової оборони НАТО між Гренландією, Ісландією і Великобританією).

У зв'язку з цим НАТО вирішило збільшити кількість морських патрулів у регіоні, а питання модернізації військово-морських сил є предметом інтенсивного обговорення в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі.

Росія, як  кажуть у внутрішньому звіті НАТО, хоче мати можливість наносити удари по всьому світу, і, зокрема, наблизитися до США. Йдеться також про порушення маршрутів постачання НАТО, наприклад, шляхом обмежених атак із застосуванням зброї дальньої дії по таким цілям, як навантажувальні об'єкти армії США в Бремерхафені (Німеччина).

Крім того, один із сценаріїв, спрогнозованих у НАТО, полягає в тому, що російські підводні човни ушкоджують підводні кабелі між США і Європою: велика частина інтернет-зв'язку проходить через ці кабелі. Атаки такого роду можуть бути частиною гібридної війни.

  • 7 листопада глави військово-морських сил Німеччини, Великобританії, Франції, Бельгії та Нідерландів підписали домовленість про посилення позицій НАТО в регіоні Північного моря і Ла-Маншу, щоб бути готовими відбити загрозу з Росії.

Читайте також: Столтенберг: У РФ немає права голосу щодо вступу України в НАТО

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - КЛУБ 4 ЛАПИСобаче офісне життя