RU

Населення Землі стрімко старіє, - ООН

01.10.2012, 16:14
Населення Землі стрімко старіє, - ООН - Фото
0b20c976076ba2283dbdc9e6deadecf8.jpg
Згідно з тільки що оприлюдненою доповіддю ООН, у найближчі 10 років кількість жителів планети старше 60 років перевищить мільярд осіб, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

При цьому влада багатьох країн, на думку авторів доповіді "Старіння в XXI столітті: тріумф і виклик", явно недооцінює наслідки стрімкого старіння населення.

Доповідь була опублікована в Міжнародний день людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня. За даними ООН, до 2050 року людей "за шістдесят" в світі буде більше, ніж 15-річних підлітків.

Японія на сьогодні є єдиною країною, де вік 30% населення перевищує 60 років. Однак до 2050 року в аналогічній демографічній ситуації, за прогнозом ООН, виявляться ще не менше 60 країн, у тому числі Албанія, Канада і Китай.

В даний час дві третини населення світу старше 60 років, за даними Фонду населення ООН, проживають в країнах, що розвиваються. У ряді держав, наприклад, на Кіпрі і в Латвії, більше половини тих, чий вік перевищує 60 років, проживають в умовах бідності.

Автори документа відзначають, що саме по собі збільшення тривалості життя і, відповідно, кількості літніх, в цілому говорить про поліпшення умов життя населення Землі. За останні кілька десятиліть у світі спостерігалося зростання рівня медичного обслуговування, яке, до того ж, стало більш доступним.

Люди стали краще харчуватися, а більш високий, ніж раніше, рівень освіченості, говориться в доповіді, сприяє поширенню сімейного планування та скороченню кількості дітей в сім'ях.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини