RU

NASA оголосило конкурс на кращу назву для астероїда

05.09.2012, 15:52
NASA оголосило конкурс на кращу назву для астероїда - Фото
Фото: nasa.gov
Американське аерокосмічне агентство NASA оголосило конкурс серед школярів усього світу на кращу назву для астероїда 1999 RQ36. До цього небесного тіла в 2016 році відправиться зонд OSIRIS-REx з метою зібрати і доставити землянам зразки з його поверхні.

Як повідомляється на сайті агентства, учасники конкурсу повинні бути не старше 18 років. Представляти свої  версії журі можна до 2 грудня 2012 року.

Назва повинна мати довжину не більше 16 літер. Конкурсанти повинні надіслати і коротке пояснення назви, пояснивши свій вибір. "Ми з нетерпінням чекаємо, коли одержимо ім'я, яке буде легше вимовити, ніж 1999 RQ36", - заявив науковий керівник місії OSIRIS-REx Данте Лауретта.

Перший приз, інформацію про який тримають у секреті, отримає школяр, чий варіант назви буде прийнятий Комітетом по назвах малих тіл Сонячної системи Міжнародного астрономічного союзу.

Відзначимо, астероїд 1999 RQ36 був відкритий в 1999 році в лабораторії Массачусетського технологічного інституту. Небесне тіло багате вуглецем, і вчені розраховують з'ясувати, чи є на ньому органічні молекули. Американський апарат наблизиться до астероїда до 2020-го року. Залишаючись в п'яти кілометрах від нього, він протягом шести місяців буде досліджувати поверхню небесного тіла, після чого вчені зможуть вибрати місце, звідки буде взято зразок масою в 60 грамів. Його помістять у капсулу, яка повинна буде прибути на Землю в 2023 році.

Проект OSIRIS-REx - перша для США програма дослідження астероїда за допомогою автоматичного зонда. Подібний проект раніше успішно здійснила Японія.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини