RU

НАСА не вірить у кінець світу 21 грудня

29.11.2012, 14:20
НАСА не вірить у кінець світу 21 грудня - Фото
За словами експертів, 21 грудня не очікується ні перебоїв з електрикою, ні спалахів на Сонці (фото - ЕРА)

У космічному відомстві США рекомендують оновити календар майя, так само, як щорічно на стіну вішається відривний календар на новий рік, який починається 1 січня, - передає канал Вести.

Експерти НАСА спростовують заяви про те, що 21 грудня планета Земля переживе катаклізм, здатний погубити все живе. Вчені посилаються на те, що протягом останніх 4-х мільярдів років з нашою планетою нічого подібного не відбувалося, а тому під ідеєю кінця світу немає жодних наукових обгрунтувань.

За однією з апокаліптичних версій, із Землею повинна зіткнутися якась мандрівна планета, чиє існування в нашій сонячній системі передбачили ще шумери. Однак момент катастрофи, передвіщений стародавньою цивілізацією, припадав на травень 2003 року. Тому, коли та дата минула, любителі поспекулювати на людських емоціях звернулися до нової позначки - 21 грудня 2012 року. На цю дату припадає закінчення одного з циклів календаря індіанців майя.

І тут фахівці з НАСА звертають увагу, що літочислення по системі майя не закінчується 21 грудня, так само як щороку не настає кінець світу 1 січня у зв'язку з тим, що у вас на кухні закінчився останній лист відривного календаря.


Відкинули в НАСА і припущення про те, що земні полюси перевернуться і поміняються місцями, про глобальний спалах на Сонці, який змінить магнітний полюс Землі і різні інші, більш дрібні катастрофічні сценарії, типу зіткнення з метеоритом і вимкненням світла на всій території США.

А от що дійсно відбудеться, так це чергове зимове сонцестояння, коли жителі північної півкулі проживуть найкоротший світловий день в році. Після цієї дати світлий час доби знову почне збільшуватися.

Нагадаємо, напередодні українські вчені-метеорологи запевнили, що кінець світу 21 грудня 2012 не настане. Доктор фізико-математичних наук, професор, завідуюча відділенням кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного інституту гідрометеорології Вазіра Мартазінова заявила: "Ми такого не чекаємо, і ви не бійтеся. Розумієте, зрілі гарні вчені про це не говорять, а шарлатанство завжди є, а зараз особливо, час такий циганський".

За її словами, жодних природних катаклізмів 21 грудня не очікується, а що стосується погодних умов - за словами метеоролога, як раз з 21 грудня в Україні очікується похолодання до -15 градусів вночі.

За календарем майя, а точніше, згідно його інтерпретації в засобах масової інформації, кінець світу має настати 21 грудня. За хронологією майя, сучасна епоха почалася 13 серпня 3114 року до н.е. і повинна закінчитися 21 (або 23) грудня 2012 н.е. Наприкінці 2011-го - на початку 2012 року було озвучено одне з припущень про те, що календар майя не кінчається катаклізмом і катастрофою, і за одним його циклом йде інший.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини