RU

NASA вирішує, чи летіти за орбіту Юпітера, де знаходиться кентавр

01.10.2019, 12:07
NASA вирішує, чи летіти за орбіту Юпітера, де знаходиться кентавр - Фото
Малюнок: spacebutmessier.com

В Аерокосмічному управлінні США розглядають можливість запуску через кілька років автоматичного зонду для вивчення астероїдів-кентаврів. Про це пише Space.com.

В середині 2020-х років Управління, можливо, направить автоматичну станцію за "лоукост-проектом" (близько $500 млн) для вивчення цих астероїдів, які, ймовірно, сформувалися в поясі Койпера на околицях Сонячної системи.

Дивіться відео: Політ над поверхнею астероїда Бенну

Можливі цілі місії - короткоперіодична комета Швассман-Вахман-1 діаметром близько 50 км або астероїд 2060 Хірон (225 км).

Якщо NASA збере фінансування і вирішить дати відмашку на вивчення кентаврів поблизу, для старту місії є два вікна - у 2025-2026 або 2028-2029 роках. При таких строках до місця призначення зонд прибуде до середини 2030-х. Якщо Управління пропустить вдалий час запуску, через розташування небесних тіл наступної спроби доведеться чекати майже 50 років.

Довідка.  Кентаври - астероїди між орбітами Юпітера і Нептуна;  "Перехідні" об'єкти між типовими астероїдами головного пояса і кометами.  Рухаються по нестабільним і часто сильно витягнутим орбітам - перетинають орбіти однієї або декількох планет-гігантів (справедливо майже для всіх).  У Сонячній системі існує близько 44 000 кентаврів з діаметром більше 1 км.

У воронки діаметром 85 км на Землі знайдені сліди величезного метеорита.

Дивіться фото: Без Маленького принца.  Мляві пейзажі Бенну

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини