RU

Нагірний Карабах. Туреччина готова підтримати Азербайджан на полі бою – глава МЗС

29.09.2020, 15:42
Нагірний Карабах. Туреччина готова підтримати Азербайджан на полі бою – глава МЗС - Фото
Мевлют Чавушоглу (фото - ЕРА)

Туреччина як за столом переговорів, так і на полі бою готова підтримати Азербайджан, який уже третій день бере участь у боях із Вірменією в районі Нагірного Карабаху. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, коли відвідував посольство Азербайджану в Анкарі, передає  Анадолу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він заявив, що вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією, і "резолюції ООН з питання територіальної цілісності та єдності Азербайджану в наявності". На його думку, вирішити конфлікт можна лише виведенням вірменських військ.

Чавушоглу також запевнив, що уряд Туреччини доклав багато зусиль для мирного, політичного вирішення конфлікту, однак це не принесло результату.

"Звертаюся до всієї світової громадськості, зокрема до ОБСЄ: не ставте Азербайджан і Вірменію на одну шальку терезів. Сьогодні ми спільно підтримуємо територіальну цілісність України і Грузії. Це обґрунтована і правильна позиція. Однак коли справа стосується Азербайджану, то Азербайджан, чиї землі були окуповані, ставлять на одну шальку терезів із країною-окупантом Вірменією. Ця позиція в корені неправильна і несправедлива. Про це я сьогодні сказав і Хайко Маасу (главі МЗС Німеччини. – Ред.)", – повідомив глава МЗС Туреччини.

  • 27 вересня Азербайджан розпочав військову операцію на лінії зіткнення в НК, пояснюючи це "Контроперацією". З новою силою відновилися бойові дії, що час від часу спалахують після війни на початку 1990-х. Обидві сторони звинувачують одна одну в ескалації.
  • У міністерстві закордонних справ Вірменії заявили, що Туреччина допомагає Азербайджану, постачаючи техніку та живу силу.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Вірменія напала на Азербайджан і вимагав піти з Карабаху

Читайте також: Бої в Нагірному Карабасі. Азербайджан і Вірменія на межі великої війни – хроніка ескалації

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини