RU

Нафта з Венесуели коштує Білорусі у півтора раза дорожче російської

14.07.2010, 17:35

Національний статистичний комітет Білорусі оприлюднить дані про вартості венесуельської нафти, яка постачається на білоруські нафтопереробні заводи. Перші 80 тисяч тонн нафти, доставлені танкером в Одесу і звідти залізницею на Мозирський НПЗ, коштували Мінську $656 за тонну. Водночас Росія з початку року поставила у Білорусь понад 5 мільйонів тонн нафти за ціною $398 за тонну.

Як передає радіо "Свобода", угода про постачання венесуельської нафти у Білорусь була підписана у березні 2010 року між президентами Уго Чавесом і Олександром Лукашенком. Загальний обсяг постачань має скласти у 2010 році 4 мільйони тонн, в 2011 році - 10 мільйонів тонн.

Весь цей час білоруські чиновники затверджували: Білорусі вигідніше купувати венесуельську нафту, ніж російську з митом. Посол Венесуели в Мінську Амеріко Діас Нуньес так само запевнив, що білорусько-венесуельська співпраця демонструє приклад ефективності, до того ж, закликаючи вірити на слово: "Звичайно, є певна комерційна таємниця. Але можу сказати, що наші дії не є діями монополії, яка хотіла б нав'язати свої цінові умови. Це питання довіри, ми не хочемо спекуляцій у цій справі. Факт залишається фактом: нафта прибуває, переробляється в Білорусі, продається на зовнішніх ринках з урахуванням національних інтересів країни".

Однак, якщо керуватися звітом Національного статистичного комітету, російська нафта коштувала Мінську на порядок дешевше - $398 проти $656 за тонну нафти з Венесуели.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини