RU

Над Землею 15 лютого рекордно близько пронесеться астероїд

04.02.2013, 15:22
Над Землею 15 лютого рекордно близько пронесеться астероїд - Фото
Фото: ЕРА
Астероїд завбільшки з половину футбольного поля пролетить 15 лютого в 27,7 тисячах кілометрів від Землі. Він стане першим астероїдом такої величини, що пройшли настільки близько від нашої планети з моменту початку регулярних спостережень за космічними об'єктами, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Керуючий програми NASA з вивчення об'єктів на навколоземній орбіті Дон Йоманс зазначив, що відстань, на якій небесне тіло пройде від нашої планети, майже в 14 разів ближча, ніж відстань від Землі до Місяця (384,4 тисячі кілометрів), швидкість астероїда складе 7, 8 кілометрів на секунду.

"З початку регулярних спостережень за небом у 1990-ті роки ми ніколи не бачили, щоб об'єкт такої величини наближався настільки близько до землі", - зазначив учений. Однак він поспішив запевнити, що астероїд не зіткнеться із землею, судячи з його орбіти. Під час наближення небесного тіла до Землі за ним будуть пильно вести спостереження вчені НАСА.

За словами Йоманса, астероїд пройде між орбітою, на якій літає Міжнародна космічна станція, і орбітою, на якій знаходяться погодні та телекомунікаційні геосинхронні супутники. Він також вважає, що ймовірність впливу небесного тіла на супутники дуже невелика.

Астероїд, що отримав назву 2012 DA14, - типовий навколоземний астероїд, ширина якого складає близько 45 метрів, судячи по яскравості його випромінювання. Виявити його неозброєним оком буде непросто, проте це можна зробити, спостерігаючи за об'єктом в телескоп або бінокль. Найкраще проходження астероїда над Землею буде видно з території Індонезії.

Астрономи виявили 2012 DA14 в лютому минулого року. Небесний об'єкт, на думку вчених, складається з каменя. За оцінками НАСА, астероїди, подібні 2012 DA14, пролітають повз Землю в середньому раз на 40 років, а зіткнення їх з нашою планетою відбуваються в середньому раз на 1,2 тисячі років. Кам'яний астероїд такої величини, за оцінками вчених, не може завдати серйозної шкоди планеті, однак може вбити живих істот, на які впаде.

Дон Йоманс також зазначив, що падіння об'єкта подібних розмірів 50 тисяч років тому призвело до формування Арізонського метеоритного кратера - земляної  чаші діаметром 1,2 тисячі метрів і глибиною 180 метрів. Однак, за даними Йоменса, той астероїд був із заліза, що і призвело до таких наслідків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини