RU

На Венері японський зонд зафіксував гігантську хвилю: фото

17.01.2017, 10:33
На Венері японський зонд зафіксував гігантську хвилю: фото  - Фото
Фото: NASA
Японський космічний корабель Акацукі зробив знімки однієї з найбільших хвиль, яку коли-небудь бачили в Сонячній системі. Про це повідомляє видання The Guardian.

Камери на борту космічного апарату, який кружляє навколо Венери, зафіксували хвилю тиску в атмосфері протяжністю понад 10 тисяч кілометрів від північної полярної області за екватор на південному полюсі планети.

На Венері японський зонд зафіксував гігантську хвилю: фото

Фото: nature.com Вчені з японського космічного агентства вважають, що поверхневі вітри справили масову стоячу хвилю на Венері, коли вони врізалися в 4 500-метровий гірський хребет Афродіти поблизу екватора планети.

Такі стаціонарні хвилі можуть мати дуже великий масштаб, можливо, найбільші, які коли-небудь спостерігалися в Сонячній системі, повідомляють дослідники. Вони також додали, що незвичайні хвилі можуть навіть бути досить потужними, щоб впливати на клімат планети.

Космічний апарат Акацукі використовує інфрачервоні і ультрафіолетові камери для захоплення зображень величезної хвилі 65 км над поверхнею землі в густих хмарах сірчаної кислоти, які огортають планету.

Дивіться також: Космічні зонди NASA і Японії передали фото Прометея і Венери

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини