RU

На тлі бомбардувань Сирії Лавров розмірковує про невтручання

02.10.2015, 11:08
На тлі бомбардувань Сирії Лавров розмірковує про невтручання - Фото
Сергій Лавров (фото - прес-служба)

Російська Федерація розглядає можливість обговорення в ООН теми невтручання у внутрішні справи суверенних держав. Таку заяву на тлі бомбардувань російською авіацією міст в Сирії зробив глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв'ю Венесуельському державному телебаченню VTVCanal8, передає прес-служба відомства.

"Ми разом з венесуельськими друзями, з великою групою інших країн, включаючи наших китайських колег, розглядаємо можливість звернутися до такої теми, як невтручання у внутрішні справи суверенних держав", - сказав Лавров, зазначивши, що це один із засадничих принципів статуту ООН.

При цьому глава зовнішньої дипломатії РФ вказав, що даний принцип "під різними приводами, на жаль, не завжди дотримується".

Лавров також заявив, що країни, в яких стався "державний переворот", не можуть бути нормальними членами міжнародного співтовариства.

"Враховуючи, що спроби таких вільних трактувань принципу невтручання проявляються з регулярною періодичністю, у тому числі і в контексті сирійської кризи, ми хочемо обговорити з усіма країнами-членами можливість прийняття декларації, яка чітко підтвердила б принцип невтручання у внутрішні справи держави і принцип, що діє в Латинській Америці і в Африці і який говорить, що країни, в яких перехід влади здійснений не конституційним шляхом, а шляхом державного перевороту, не можуть бути нормальними членами міжнародного співтовариства - такі способи зміни влади неприйнятні", - заявив він.

Як відомо, втеча Віктора Януковича з України на початку 2014 року Росія розцінила як "державний переворот" і незаконне повалення "легітимного президента".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини