RU

На вулицях Тріполі - справжня війна

22.02.2011, 15:10
На вулицях Тріполі - справжня війна - Фото
229823fe5228784b663aac6afd652195.jpg

На вулицях Тріполі - справжня війна
У Лівії зараз продовжується протистояння - рахунок вбитих йде на сотні, літаки бомблять Тріполі. Муамара Каддафі його противники дуже рано списали з рахунків - лівійський лідер не збирається віддавати владу.

Сьогодні вранці навіть урядові газети, що зберігали мовчання всі минулі дні, відкрито пишуть про дії армії і покликаних М.Каддафі арабських найманців проти демонстрантів. На відеокадрах, що приходять із Тріполі, якщо не видно, то добре чутно, що на вулицях йде справжня війна, - передає канал "Вести".

За словами очевидців, солдати відкривають безладний вогонь по всіх, хто виявляється поблизу. Те, що відбувається, викликав шок навіть у представників правлячої верхівки. Пішов у відставку Міністр юстиції. На будівлях лівійських посольств з усього світу демонстранти змінюють зелене полотнище Соціалістичної джамахирії на старий державний прапор Лівії.

Про свою підтримку опозиції заявили лівійські дипломати в ООН. Заступник Посла Ібрагім Даббаші озвучив страшну цифру - понад 800 вбитих мирних громадян. "Відбувається масове вбивство мирних громадян. Про це не можна мовчати. Це геноцид. Це оголошення війни лівійському народу. Я вимагаю від Міжнародного трибуналу в Гаазі почати розслідування злочинів, скоєних Каддафі проти лівійського народу", - заявив заступник представника Лівії в ООН І. Даббаші.

У другому за величиною місті Лівії - Бенгазі, який повністю перейшов у руки повсталих, М.Каддафі розпорядився застосувати бойову авіацію. Влада заявляє, що були знищені тільки військові склади, щоб зброя не потрапила у руки натовпу. Але два лівійські льотчики, що дезертували напередодні на своїх винищувачах "Міраж" на Мальту, заявили, що їм був даний наказ відкрити вогонь по демонстрантах, який вони відмовилися виконувати.

Водночас Лівію продовжують покидати іноземні громадяни. Зарубіжні компанії закривають там своє виробництво. У найближчу добу очікується різке падіння видобутку нафти, через що вартість вуглеводневої сировини сягла вже максимальних позначок за два з половиною року. Але залишатися у Лівії зараз надто небезпечно.

Проте сам правитель Лівії демонструє поки спокій. М.Каддафі з'явився на телеекрані і назвав журналістів, що намагаються хоч якось освітити події у країні, "бездомними псами". "Я хочу дещо сказати молоді на Зеленій площі, яка не буде разом зі мною спати цієї ночі. Пішов дощ. Це хороший знак. Я просто хочу сказати, що я в Тріполі, а не у Венесуелі", - сказав він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини