RU

На виборах у Литві перемогла права опозиція

27.10.2008, 10:04

Влада у Литві після другого туру парламентських виборів, що відбулися у неділю переходить до правої опозиції. Її представники за підсумками голосування витіснили з політичного Олімпу керівну Соціал-демократичну партію.

Як передає ІТАР-ТАСС, голова Главвиборчкому країни Зенонас Вайгаускас повідомив, що, згідно з попередніми даними, найбільше мандатів під час двох турів голосування дісталося об'єднаній партії консерваторів "Союз Вітчизни" - Християнські демократи. До 18 мандатів, отриманих у першому турі за партійними списками, у другому турі вони додали 26 мандатів в одномандатних округах.

Для формування керівної більшості консерваторам доведеться вступити в коаліцію. Реальні кандидати для її створення також із табору опозиції. Союзниками консерваторів експерти бачать дві партії ліберального спрямування і політичні дебютанти - Партію національного воскресіння, створену литовськими "зірками" шоу-бізнесу.

Партнери можуть сформувати коаліційну парламентську більшість з 79 голосів. Перемовини між потенційними партнерами почалися в ніч на понеділок. "Союз Вітчизни" - Християнські демократи претендують на посаду Прем'єра і 4 провідних міністерств - економіки, закордонних справ, оборони і фінансів.

Сейм (однопалатний парламент), в якому 141 місце, обирається загальним таємним голосуванням за змішаною системою: 70 депутатів - у багатомандатному окрузі за партійними списками, 71 - в одномандатних округах за мажоритарною системою. Після першого туру було відомо імена 70 депутатів, делегованих партіями за списками, а також трьох осіб, що набрали понад 50% голосів в одномандатних округах. В інших 68 округах, де такого лідера не виявилося, у другому турі змагалися по два кандидати з найкращими показниками.

Детальніше про резонансні події >>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини