RU

На тлі загроз від Китаю Тайвань посилює оборону: спущений на воду новий десантний корабель

13.04.2021, 13:12
На тлі загроз від Китаю Тайвань посилює оборону: спущений на воду новий десантний корабель - Фото
Десантний корабель Тайваню Юй Шань (Фото – Ritcbie B. Tongo, EPA)

У Тайвані спустили на воду перший десантний корабель "Юй Шань", повідомляє Reuters. Він побудований у рамках амбітної програми з модернізації збройних сил в умовах претензій Китаю на острів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Під час церемоній спуску на воду президентка Тайваню Цай Інвень назвала корабель важливою віхою у військовому кораблебудуванні країни.

"Юй Шань" призначений для перекидання підкріплення і битв за повернення островів, що знаходяться в прибережних водах Тайваню. Також він може бути використаний для гуманітарних місій при стихійних лихах.

10600-тонний корабель довжиною 153 метри здатний перевозити батальйон піхоти із 673 солдат із вертольотами, десантними машинами, десантними катерами та вантажівками. Він буде озброєний 76-мм гарматою, зенітно-ракетними комплексами і системою ближнього бою Phalanx, що захищає від авіації і ракет, повідомляє Taiwan English News.

За словами голови ради директорів компанії-виробника CSBC Чень Вень-луна, у корабля "непомітний зовнішній вигляд", він оснащений захистом від електромагнітних імпульсів.

"Юй Шань" названий на честь найвищої (3952 м) гори Тайваню і Східної Азії.

Після установки систем озброєння, "Юй Шань" вступить у стрій у 2022 році.

ДОВІДКА. Китайська Республіка (Тайвань) – визнана 17 країнами держава. До поразки від комуністичного режиму Мао Цзедуна в громадянській війні контролювала всю територію Китаю. З 1949 року контролює тільки Тайвань і кілька невеликих островів. КНР вважає Тайвань своєю провінцією і заявляє про прагнення до "мирного возз'єднання". Незалежність Тайваню від Китаю підтримують США та інші західні країни.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини