RU

На півдні Сомалі оголошено голод

20.07.2011, 13:03
На півдні Сомалі оголошено голод - Фото
5483f5b2fa413014e6b50396759535ba.jpg

На півдні Сомалі оголошено голод
ООН офіційно оголосила про голод на півдні Сомалі в районах Бакул і Нижнє Шабеле в зв'язку із найбільш спустошливою посухою за останні 50 років.

За даними ООН, незважаючи на допомогу, що надходить, ситуація в країні різко гіршає, однак для продовження гуманітарної акції доброчинним організаціям необхідні гарантії безпеки від озброєних угрупувань в Сомалі, - передає Бі-бі-сі.

У 2009 році пов'язане з "Аль-Каїдою" угрупування "Аль-Шабаб" заборонило діяльність іноземних гуманітарних організацій на підконтрольних їй територіях в центрі і на півдні Сомалі. Однак нещодавно бойовики дозволили обмежений доступ гуманітарних вантажів.

Загалом від найсильнішої за останні десятиріччя посухи в Східній Африці страждає близько 10 млн. людей. Десятки тисяч сомалійських біженців намагаються потрапити в сусідню Кенію та Ефіопію. У районах Бакул і Нижнє Шабеле більше 30% дітей страждають від сильного недоїдання, і кожний день від голоду помирають чотири дитини з кожних 10 тисяч.

Сам термін "голод" використовується гуманітарними організаціями вельми рідко і з великою обережністю. За визначенням, голод - це коли: більше 30% дітей страждають від сильного недоїдання; на 10 тис. жителів доводиться дві дорослих і чотири дитячих смерті від голоду в день; населення отримує менше 2100 кілокалорій на день.

Останній раз голод офіційно оголошувався в Сомалі в 1992 році. Між тим, ООН вказує на те, що гуманітарним поставкам заважають проблеми з безпекою, і закликає бойовиків, контролюючих ці території, безперешкодно пропускати транспорт з продовольством. За оцінками Всесвітньої продовольчої програми, на територіях, куди її співробітники не можуть дістатися з міркувань безпеки, проживає мільйон чоловік, що страждають від голоду.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини