RU

На інавгурацію Обами можуть приїхати до 5 мільйонів людей

22.12.2008, 09:26

На інавгурацію Обами можуть приїхати до 5 мільйонів людей
До Вашингтону на церемонію приведення до присяги Барака Обами як 44-го Президента США можуть приїхати до 5 млн. людей. Про це заявив у неділю в інтерв'ю місцевій телестанції мер американської столиці Едріан Фенті. "Я не думаю, що буде перебільшенням сказати, що люди 20 січня повністю заповнять Молл", - відзначив він.

Моллом називається просторий центральний бульвар довжиною 4 км - від будівлі Капітолія, на західних сходах якого даватиме клятву вірності країні Б. Обама, до меморіалу Аврааму Лінкольну. Е. Фенті не приховував, що його непокоїть, чи зможе місто, в якому постійно проживають близько 600 тис. осіб, пережити таке нашестя. Керівники міського метрополітену вже попередили, що поїзди не зможуть перевезти і 2 млн. пасажирів, повідомляють "Вести".

Вздовж бульвару і Пенсильванії-авеню до Білого будинку, планується встановити 5 тис. переносних туалетів. Згідно із рішенням міської ради, барам, ресторанам і нічним клубам дозволяється в період з 17 по 21 січня годувати людей цілодобово, пропонувати алкогольні напої до 4 годин ранку.

Секретна служба США, якій доручено забезпечувати безпеку під час церемонії, тривогу мера не розділяє. "Ми не маємо в своєму розпорядженні даних, які б дозволяли передбачати, що сюди приїдуть 4 млн. або більше людей, але навіть якщо це станеться ми будемо готові впоратися і з таким напливом людей", - запевнив спеціальний агент служби Малколм Уїлі.

За порядком на вулицях в день інавгурації стежитимуть 4 тис. вашингтонських поліцейських, яким на допомогу прибудуть зведені загони вартових порядку з інших міст - ще близько 4 тис. осіб. Крім того, Пентагон виділить 11,5 тис. солдатів і національних гвардійців.

В історії США поки що найбільша кількість глядачів була на інавгурації Ліндона Джонсона у 1965 році - 1,2 млн. людей. За приведенням до присяги Президента Джорджа Буша у 2001 і 2005 роках наочно спостерігали по 300 тис. людей.

Барак Обама: біографія і добірка новин>>>

Вибори Президента США: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини