На "Лошарику" загинули Герої Росії: у Шойгу про все мовчать

03.07.2019, 11:41
На
Сергій Шойгу і Володимир Путін (фото - ЕРА)

Керівництво країни-окупанта РФ відмовляється називати не тільки імена загиблих військових на атомній підводній станції ВМФ Росії в Баренцевому морі, але і тип субмарини. Замість цього імена деяких з  підводників, які насмерть отруїлися продуктами горіння, опублікував ресурс База.

Серед загиблих через пожежу на глибоководному апараті АС-12 - два Героя Росії з в/ч 45707 в Петергофі: капітани першого рангу Денис Долонський (командир) і Микола Філін (випробувач глибоководної військової техніки). Першому "героя" дали близько 6-7 років тому "за дослідження Арктики і Антарктики", другому - в 2018 році.

Загинув ще один капітан першого рангу Андрій Воскресенський. Четвертий загиблий, про який пише База, - Денис Опарін: його батько Олександр Опарін - Герой Росії, капітан 1-го рангу і командир в ч в Санкт-Петербурзі, до якої приписаний весь екіпаж. Олександр Опарін у 2000-му брав участь у рятувальній експедиції по "Курська".

Офіційного підтвердження інформації вище немає.

Інцидент на субмарині Північного флоту РФ, в якому загинули 14 підводників, стався 1 липня. Офіційно відомство  Сергія Шойгу повідомило про нього тільки наступного дня, і лише після того, як чутки в ЗМІ поширили "джерела". Причина пожежі невідома, ЗМІ пишуть про коротке замикання. У Норвезькому агентстві з радіаційної та ядерної безпеки заявили, що влада РФ повідомила їх про "вибух газу" на борту підводного човна. Підвищення радіаційного фону, стверджують норвежці, немає.

Міноборони РФ пише, що інцидент стався "під час проведення батиметричних вимірювань в територіальних водах Росії". АС-12 - секретний підводний човен ВМФ РФ для диверсійних операцій на екстремальних глибинах. Через особливості конструкції на флоті його називають "Лошарик".

Зараз станцію відбуксирували на базу в Сєвероморську.

ЗМІ писали про те, що пожежа відбувся не на АС-12, а на АПЛ-носії станції - або на БС-64 "Оренбург", або на БС-64 "Підмосков'ї".

Читайте також: Дослідники дна: від загибелі "Курська" до пожежі "Лошарика"

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?