RU

На голландському буряці знайшли новий варіант кишкової палички

09.06.2011, 13:15
На голландському буряці знайшли новий варіант кишкової палички - Фото
86d7b5d9ae082d464e7e4b16cb1e1900.jpg

На голландському буряці знайшли новий варіант кишкової палички
На розсаді буряків санітарні служби Нідерландів виявили новий варіант кишкової палички ЕНЕС. Санітарна служба Голландії зазначає, що розсада донедавна експортувалася у Німеччину і Бельгію.

Представник голландської Санітарної служби Маріан Бестелінк зазначив, що виявлений новий штам кишкової палички не є смертельно небезпечним. Проте цей вигляд бактерії може викликати які-небудь захворювання. У зв'язку з виявленням кишкової палички на розсаді буряка, Нідерланди вилучили її з продажу, - передає канал "Вести".

Особливо небезпечний штам кишкової палички став причиною смерті 26 осіб у країнах Європи і зараження понад 2700 людей. Водночас Бестелінк впевнена, що виявлений у Голландії штам кишкової палички відрізняється від того, що викликає епідемію у Німеччині. "У цьому випадку йдеться про інший варіант бактерії ЕНЕС", - сказала вона.

Джерело хвороби у Німеччині як і раніше невідоме. Європейські вірусологи гадають як на кавовій гущі, покладаючи вину за поширення смертельної кишкової інфекції то на один овоч, то на іншій. У чорному списку - помідори, салат, паростки сої і, звичайно, огірки. Якраз огірки з бактерією-збудником були виявлені у сміттєвому баку в Магдебурзі. Зараз їхнє походження з'ясовується.

Спалах інфекції став справжньою бідою для європейських фермерів: попит на овочі, фрукти і зелень різко впав. За останніми оцінками, збитки сільгоспвиробників перевищили 400 мільйонів євро.

Виявлено геморагічний штам бактерії Escherichia coli - принципово новий мікроорганізм, з яким медицина раніше не стикалася. Це мутирована форма кишкової палички. Чому вона мутирувала - так і не з'ясували. Але це, принаймні, пояснює таку стрімку швидкість поширення захворювання. Мутація - стійка до звичайних антибіотиків. Лікування протікає надто складно.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини