RU

На "Фукусімі-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора

16.03.2011, 17:40
На
dd0ccb5b61808aba5e4a084ba0a1d3f9.jpg

На "Фукусімі-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора

На першому і третьому енергоблоках "Фукусіма-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора при системі охолоджування, яка не працює. Це відомо з аналізу ситуації, проведеного експертами Єврокомісії, з офіційних джерел в Японії, МАГАТЕ і повідомлень ЗМІ. Про це повідомила представник єврокомісара з енергетики Марліна Хольцнер.

"За аналізом ситуації на 8:00 за центральноєвропейским часом (09:00 київський час) ми можемо судити про часткове розплавлення ядра реактора на першому і третьому енергоблоках АЕС "Фукусіма-1" при системах охолоджування, які не працюють. Виникнення диму над четвертим енергоблоком викликає окрему заклопотаність, оскільки його джерело невідоме", - заявила М.Хольцнер, яку цитує ІТАР-ТАРС.

У понеділок європейський лідер в атомній сфері Франція присвоїла аварії на "Фукусіма-1" шостий ступінь тяжкості за шкалою МАГАТЕ. За останній - сьомий - ступінь за цією лінійкою прийнята аварія у Чорнобилі в 1986 році. Фактично ЄС вважає, що ситуація на японській АЕС важча, ніж повідомляє влада Японії, яка спочатку наполягали на четвертому ступені тяжкості інциденту, що означає "аварію без серйозного збитку для навколишнього середовища".

У вівторок у Європарламенті Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер назвав те, що відбувається на АЕС "Фукусіма-1", "апокаліпсисом" і висловив сумніви, що ситуація контролюється енергетичною компанією і місцевою владою. Генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Юкіо Едано заявив раніше, що, незважаючи на повідомлення, що з'явилися, зовнішній стальний корпус аварійного третього реактора АЕС "Фукусіма-1" не пошкоджений.

На другому енергоблоці АЕС "Фукусіма-1" є істотна небезпека повного розплавлення і спікання палива, - повідомило поінформоване джерело, близьке до оператора атомної станції - найбільшої японської енергетичної компанії "Токіо електрик пауер". Однак зараз, за його даними, внаслідок залиття у реактор морської води і борної кислоти ситуація там дещо вирівнялася.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини