RU

Німецький політолог: Кремль хоче створити плутанину на заході

17.02.2017, 12:46
Німецький політолог: Кремль хоче створити плутанину на заході - Фото
Штефан Майстер (фото - ECFR)
Експерт по країнах Східної Європи в Німецькому товаристві зовнішньої політики DGAP Штефан Майстер заявив, що країна агресор Росія хоче створити плутанину як в США, так в Європі. Про це він сказав в інтерв'ю DW.

"Російські ЗМІ, соціальні мережі і, звичайно, державні гравці намагаються впливати на дискусію в країнах Євросоюзу. Абсолютно однозначні мішені тут - Німеччина, де в цьому році проходять вибори, і Франція. Ми спостерігаємо підвищену активність російських ЗМІ, тролів і ботів в ключових державах ЄС, а також в тих країнах, де у кандидатів від правопопулістських партій дуже хороші шанси", - сказав політолог.

За його словами, кандидат в президенти Франції Еммануель Макрон  викликає у Москви дискомфорт.

"Якою мірою там дійсно йде кампанія, потрібно систематично перевіряти. Але ми бачимо, що розвивається велика активність, що Макрона зараз атакують, що про нього поширюється певна інформація. Напівправда, чутки тощо, від яких починаєш шукати відповіді на запитання, не пов'язані чи вони з Росією", - підкреслив експерт.

"Для Кремля йдеться скоріше про те, щоб створити плутанину - в США за допомогою Трампа, а також в Німеччині і Франції, зміцнивши сили, які ставлять систему під сумнів. Це бажання вселити невпевненість в виборців, підірвати довіру до ЗМІ та державних інституцій. І тим самим послабити дієздатність політики в центральних країнах ЄС", - зазначив Майстер.

Він вважає, що страх перед маніпуляціями насправді більше, ніж їх реальний ефект. "Потрібно, звичайно, чітко проаналізувати, що відбувається. Думаю, прозорість надзвичайно важлива: необхідно викривати і спростовувати фальшиві новини в ЗМІ", - додав Майстер.

9 лютого повідомлялося, що відразу три соціологічних опитування свідчать, що на виборах президента Франції кандидат від партії Республіканці Франсуа Фійон програє в першому турі незалежному кандидату  Емманюелю Макрону. У другому турі лідер руху Вперед! Макрон обходить фаворитку Москви Марін Ле Пен з великим відривом.

Читайте також: Заходу вигідно заморозити конфлікт в Донбасі - Майстер

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини