RU

Німеччина виявила на Уралі джерело поширення радіації

12.10.2017, 11:25
Німеччина виявила на Уралі джерело поширення радіації - Фото
Фото: bfs.de
В Європі було зафіксовано підвищення рівня радіоактивного елемента рутенію-106, джерело якого знаходиться на Південному Уралі в Росії. Про це йдеться в спільній заяві Федерального відомства із захисту від радіації (BFS) і міністерства з охорони навколишнього середовища Німеччини, опублікованому на сайті відомства.

Причина підвищення рівня ізотопу Ru-106 залишається неясною, але експерти виключають аварію на атомній електростанції, так як в атмосфері підвищена концентрація тільки одного радіоактивного елемента.

Мінекології ФРН закликало російські агентства і МАГАТЕ якомога швидше надати достовірну інформацію про причини підвищеного рівня рутенію.

У BFS нагадали, що Ru-106 використовується як джерело випромінювання при лікуванні онкологічних захворювань, а також в радіоізотопних термоелектричних генераторах, які необхідні для роботи космічних супутників. Рутеній може також виділятися при переробці ядерних паливних елементів.

У доповіді відзначають, що незначний вміст Ru-106 в повітрі, зафіксований в країнах Європи, не небезпечний для здоров'я людини.

Читайте також: Назвали винних у техногенній катастрофі на АЕС Фукусіма

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини