RU

Німеччина відмовляється від великої армії

16.12.2010, 12:25
Німеччина відмовляється від великої армії - Фото
f05922a54d53f37f1caa0ad1af58108f.jpg

Німеччина відмовляється від великої армії

Уряд Німеччини схвалив законопроект про припинення загальної воїнської повинності. З 1 березня 2011 року на службу в бундесвер будуть приймати тільки добровольців. Про це повідомив Міністр оборони ФРН Карл-Теодор Гуттенберг.

Як передає канал "Вести", фактично ж молодих людей перестануть закликати в армію вже з січня. Канцлер ФРН Ангела Меркель переконана в правильності цього кроку: "Це дуже серйозне, але необхідне рішення. Після закінчення "холодної війни" ситуація у сфері безпеки змінилася кардинально".

За словами експертів, Німеччині давно не потрібна велика армія. Зате потрібні добре підготовлені групи швидкого реагування, які могли б брати участь у зарубіжних військових і миротворчих операціях. Міністр оборони неодноразово звертав увагу на те, що бундесвер не відповідає вимогам, що пред'являються до сучасних збройних сил: "Якщо з 252 тисяч солдат ми можемо направляти для участі у зарубіжних операціях тільки 7 тисяч, то стає абсолютно ясно: нам треба щось змінювати".

Згідно з планами Міністра, армія буде скорочена до 185 тисяч осіб. До того ж переважно це будуть професійні військові, що вирішили зв'язати з бундесвером своє життя. Служити рік-два як доброволець-контрактник будуть не більше 15 тисяч солдат. Потрібно особливо зазначити, що загальна воїнська повинність у Німеччині не скасовується (відповідне положення буде збережено в Основному Законі країни), а припиняється. Проте можливість повернення до служби за закликом у Німеччині вже зараз серйозно ніхто не розглядає.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини