RU

МЗС у Лівії: Створення безполітної зони рівносильне оголошенню війни

09.03.2011, 12:35
МЗС у Лівії: Створення безполітної зони рівносильне оголошенню війни - Фото
365977376ac3531ad54a054921e5268b.jpg

МЗС у Лівії: Створення безполітної зони рівносильне оголошенню війни
Прийняття Ради безпеки ООН рішення про оголошення повітряного простору над Лівією безкоштовною зоною буде розглядати уряд країни як оголошення війни. Про це заявили у МЗС Лівії.

Водночас прихильники опозиції закликають ООН пришвидшити прийняття рішення про оголошення повітряного простору Лівії безкоштовною зоною. За введення повної заборони польотів над Лівією виступають США і Великобританія. Діяти Вашингтон і Лондон згодні через Раду безпеки ООН, - передає канал "Вести".

"Ми б віддали перевагу, щоб ситуація вирішилася мирним шляхом і Каддафі пішов. Інакше ми будемо працювати з міжнародним співтовариством. Рішення повинна прийняти ООН, а не Сполучені Штати. Досі ООН це зробити не вдалося", - заявила держсекретар США Хілларі Клінтон.

Ситуація у Лівії залишається напруженою. Напередодні Національна рада у Бенгазі, що виконує роль опозиційного уряду, висунула Муаммара Каддафі ультиматум, вимагавши від нього протягом трьох днів припинити військові дії проти прихильників опозиції і відмовитися від влади у країні.

У відповідь М.Каддафі у телевізійній промові заявив, що урядові сили Лівії борються з озброєними угрупуваннями, які діють під впливом терористичної мережі "Аль-Каїда". Лідер Джамахірії назвав ці "заблудлі і шалені угрупування" головними винуватцями насильства у країні.

Напередодні сили, вірні М.Каддафі, зробили спроби захопити опозицію міста, що перебуває під контролем Рас-Лануф і Ез-Завія. Місто Ез-Завія було обстріляне артилерією, а потім на штурм пішли танки. Після вчорашнього обстрілу в місті повідомляють про численні жертви серед населення. Однак, за даними ЗМІ, центр міста залишився під контролем опозиції. Рас-Лануф, в якому перебуває один із найбільших нафтових терміналів Лівії, зазнав ударів з повітря.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини