RU

МВФ рекомендує Білорусі перейти на плаваючий курс зайчика

14.06.2011, 14:10
МВФ рекомендує Білорусі перейти на плаваючий курс зайчика - Фото
7e939f88d8d9943ae011e920bb34efad.jpg

МВФ рекомендує Білорусі перейти на плаваючий курс зайчика
МВФ рекомендує Білорусі перейти на плаваючий обмінний курс. Про це повідомив сьогодні глава місії МВФ у Республіці Білорусь Кріс Джарвіс.

Як передає БЕЛТА, Джарвіс зазначив, що у цей час на валютному ринку Білорусі спостерігається невизначеність щодо рівня, на якому обмінний курс білоруського рубля може стабілізуватися. На думку представника МВФ, стабілізація може бути досягнута у разі переходу на плаваючий обмінний курс.

До того ж він додав: "Ми не робимо прогнозів щодо значень курсу". Що стосується інтервенції з боку національного банку, то, на думку представника МВФ, головна банківська установа країни вчинила правильно, коли в березні припинила таку інтервенцію. "Було б помилкою відновити інтервенцію в значних обсягах на підтримку якого-небудь значення курсу", - сказав Джарвіс.

"Ми вважаємо, що плаваючий курс краще фіксованого. До того ж ми не виключаємо деяку інтервенцію з боку Нацбанку, щоб згладжувати дуже великі коливання курсу", - наголосив глава місії МВФ у Білорусі.

Загалом Джарвіс вважає, що множинність валютних курсів у Білорусі призводить до всіляких перекосів в економіці. Він також додав, що плаваючий обмінний курс спрацює, якщо Національний банк Білорусі посилить грошово-кредитну політику, підвищить процентні ставки, а також якщо буде посилена бюджетно-податкова політика у країні. До того ж він додав, що надто важливо, щоб все це було реалізовано. Важливо здійснювати координацію дій всім зацікавленим органам управління.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини