RU

Можливі сценарії військової операції Заходу в Сирії, - Le Monde

30.08.2013, 12:55
Можливі сценарії військової операції Заходу в Сирії, - Le Monde - Фото
Винищувачі Mirage F1CR ВПС Франції (фото - defense.gouv.fr)

Слідом за руйнуванням стратегічних об'єктів на території Сирії можна буде дати зрозуміти сирійському режиму, що в ході наступної атаки будуть знищені всі інші важливі військові об'єкти і створена зона, заборонена для польотів, пише Етьєн Копель, бригадний генерал, колишній заступник командувача ВПС Франції з оперативних питань, у статті, опублікованій в газеті Le Monde.

"Авіація може наносити удари на відстані. Йдеться про використання літаків Rafale, Typhoon або Mirage 2000, озброєних ракетами Scalp. Ці ракети добре зарекомендували себе в Лівії в 2011 році. Ракети створені для нанесення ударів по укріплених об'єктах, таких, як бетонні ангари, командні пости, центри зв'язку. Для ударів по аеродромах використовуються два вибухових заряди, що дозволяє другому вибухати під злітною смугою і піднімати плити на великій площі, роблячи ремонт злітно-посадкової смуги дуже трудомістким", - пише генерал.

"Застосування ракет Scalp не дозволить режиму використовувати свою авіацію для нанесення ударів по позиціях повстанців і ускладнить зв'язок. Але ці ракети не можуть бути використані проти закамуфльованих об'єктів і рухомих об'єктів. Для їх знищення підійдуть вертольоти Tigre та інші вертольоти армійської авіації, які могли б злітати з вертольотоносців Mistral або авіаносця Charles de Gaulle", - пише автор статті.

"Американці спробують знищити хімічну зброю сирійського режиму, але це досить складно, оскільки хімічні снаряди можна сховати серед звичайних снарядів. Американці можуть підвищити ефективність описаних вище дій, застосувавши свої крилаті ракети. Крім військових об'єктів, ракети здатні знищити президентський палац, хоча Башар Асад напевно підготував притулок, в якому він може перечекати повітряні удари", - наголошує генерал.

"Американці можуть також застосувати для розвідки і нанесення ударів свої безпілотники. Велику роль можуть зіграти і потужні бомби, здатні пробивати міцні бетонні стіни та перекриття. Що стосується створення зони, забороненої для польотів, то в Сирії це питання можна обговорювати лише після масованої атаки на сирійські позиції ППО", - вважає Копель.

"Найбільш вірогідним варіантом є спільна і обмежена за часом атака за участю американських, британських і французьких ВПС з використанням численних крилатих ракет. Хімічні арсенали Асада не будуть повністю знищені на першому етапі, але дуже легко дати йому зрозуміти, що якщо будуть мати місце нові хімічні атаки, будуть нанесені нові удари по мобільних цілях з масованим використанням вертольотів, які будуть підтримувати дії Сирійської вільної армії", - пише бригадний генерал.

За матеріалами
InoPressa
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини