RU

Москва обіцяє "жорстку відповідь" на рішення суду в США

17.01.2013, 14:24
Москва обіцяє
Фото: ЕРА
Москва обурена вердиктом американського суду по колекції Шнеєрсона і має намір дати "жорстку відповідь" у разі арешту російського державного майна на території США, - передає Російська служба Бі-бі-сі..

"Американська влада, як ми сподіваємося, віддає собі звіт, що якщо російське державне майно, не захищене дипломатичним імунітетом, піддасться арешту в США, як того вимагає Хабад в якості "забезпечувального заходу", то ми будемо змушені вжити жорстких відповідні дії", - йдеться в повідомленні МЗС Росії.

Федеральний окружний суд у Вашингтоні постановив, що влада Росії повинні виплачувати штраф у розмірі $50 тисяч щодня до тих пір, поки вони не повернуть хасидському руху, який базується в США, збори релігійних книг і документів, відоме як "колекція Шнеєрсона".

Суддя Ройс Ламберт пішов на такий крок, щоб змусити Росію виконати рішення, прийняте ним улітку 2010 року на користь ортодоксальної іудейської громади Хабад Любавич. Адвокат, який представляє інтереси Хабад Любавич, заявив, що громада буде домагатися рішення суду "всіма законними способами", включаючи спроби заарештувати власність Росії на території США.

Об'єктом спору в багаторічній тяжбі є зібрання історичних книг і документів з іудаїзму, яке протягом кількох століть формувалося в містечку Любавич Смоленської губернії поколіннями рабинів Шнеєрсона, колишніх підданих Російської Імперії.

Колекція налічує близько 12 тисяч старовинних книг і 50 тисяч рідкісних документів, у тому числі 381 рукопис. Іудейську релігійну літературу почав збирати голова хасидської громади з містечка Любавич рабин Йосеф Іцхак Шнеєрсон, якого члени громади Хабад Любавич в Нью-Йорку вважають духовним спадкодавцем.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини