RU

Москва вимагає від Тбілісі підписання договору про незастосування сили в майбутньому

12.08.2008, 09:27

Заступник російського представника в НАТО Іван Солтановський заявив Бі-бі-сі про те, що Москва почне перемовини із Тбілісі після того, як всі грузинські частини та техніка залишать Південну Осетію, а Грузія підпише договір про незастосування сили в майбутньому.

Як повідомляє Бі-бі-сі, зустріч ради Росія - НАТО відбудеться у вівторок в Брюсселі на вимогу представника Москви. Також 12 серпня Рада Північноатлантичного альянсу вислухає Міністра закордонних справ Грузії Ека Ткешелашвілі.

Раніше Генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер виступив із критичною заявою з приводу дій Росії, що порушила "територіальну цілісність" Грузії.

Водночас, постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що запропонований Францією проект резолюції Ради Безпеки щодо конфлікту в Грузії "має низку принципових упущень". "Для одностайного прийняття резолюції в Раді Безпеки її необхідно принципово виправити", - заявив В. Чуркін.

Зокрема Росія наполягає на тому, щоб в документі було дано оцінку "агресивним діям стосовно Південній Осетії, які здійснила грузинська сторона", а також усьому, що пов'язано із загибеллю мирного населення під час штурму Цхінвалі.

У свою чергу посол США Залмай Халілзад заявив, що Вашингтон готовий підтримати французький проект резолюції.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини