Моравецький попередив ЄС про погрози з боку Росії

19.11.2019, 16:37
Моравецький попередив ЄС про погрози з боку Росії - Фото
Матеуш Моравецький (фото - Facebook/MateuszMorawieckiPremier)

Євросоюз має надати сусіднім країнам реальну перспективу членства, в іншому випадку, це зроблять інші гравці, зокрема Росія. Про це під час інавгураційної промови в Сеймі Польщі в якості новопризначеного прем'єр-міністра країни заявив глава Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє Укрінформ.

За його словами, зараз європейці не живуть за часів безпечного домінування Заходу, оскільки "на Далекому Сході, Близькому Сході й найближчому сході є міжнародні гравці, які охоче використовують слабкість Європи".

"Тому, ми (Польща, - ред.) хочемо амбітного ЄС - відкритого до прийняття нових членів, відкритого на Західні Балкани. Якщо ми не надамо сусіднім країнам реальної перспективи (членства - ред.), то її нададуть їм інші - Росія, Китай , Туреччина, радикальний іслам, і це вже відбувається", - сказав Моравецький.

Він підкреслив, що Польща активно підтримує союз Європи і США, оскільки ЄС захищає порядок в Європі, а НАТО є гарантом глобальної безпеки.

Безвідповідальне розхитування нашого європейського корабля може привести до ізоляції та розпаду ЄС, а також федералізації спільноти, що ми рішуче відкидаємо як шкідливе й небезпечне", - додав Моравецький.

У вівторок у Сеймі Польщі буде проходити голосування за вотум довіри новому уряду Моравецького.

  • 26 вересня Моравецький заявляв, що Польща має кошти на будівництво постійної американської військової бази на своїй території.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю