RU

Молдова вже два роки живе без президента

12.09.2011, 11:31
Молдова вже два роки живе без президента - Фото
270dc8c79ae86c88f60971a87faa7bf3.jpg

Молдова вже два роки живе без президента

У вересні виповнюється два роки відтоді, як Молдова живе без обраного президента, що є світовим рекордом.

Молдова є парламентською республікою, і президента обирає парламент. Колишній президент Молдови, голова Партії комуністів Володимир Воронін подав у відставку 11 вересня 2009 року. Він займав посаду глави держави з 2001 року два чотирирічних терміни поспіль і, згідно з Конституцією республіки, не міг балотуватися на цей пост третій раз. Після прийняття парламентом відставки Вороніна, виконуючим обов'язки президента Молдови був затверджений голова парламенту Міхай Гімпу, - передає Європейський медіа-центр.

Однак, оскільки парламенту Молдови не вдалося обрати нового главу держави восени 2009 року, Гімпу залишився виконувати обов'язки президента до утворення парламенту нового скликання. Після того, як в Молдові 28 листопада 2010 року пройшли чергові дострокові парламентські вибори, виконувати обов'язки президента Молдови почав Маріан Лупу, будучи новим головою парламенту.

Парламент Молдови не може обрати нового президента країни через відмову опозиції підтримати кандидатуру на цей пост, що висувається владою. Так, ліберально-демократичні партії, знаходячись в опозиції, відмовилися голосувати весною 2009 року за кандидатуру Зинаїди Гречаної, висунуту правлячою тоді Партією комуністів, а молдавські комуністи після переходу в опозицію восени 2009 року категорично відмовляються віддавати голоси за кандидатуру Маріана Лупу, що став єдиним кандидатом на пост голови молдавської держави від правлячої нині ліберально-демократичної коаліції Альянс за європейську інтеграцію.

Внаслідок необрання президента Молдови з 2009 року було розпущено вже парламенти республіки двох скликань. Останні дострокові парламентські вибори в Молдові відбулися 28 листопада 2010-го. Згідно з чинним в Молдові законодавством, президент обирається в парламенті трьома п'ятими голосів депутатів (мінімум 61 з 101 депутата). Правлячої нині в Молдові коаліції для самостійного обрання президента не вистачає двох голосів, які вона може отримати, тільки заручившись підтримкою депутатів від фракції Партії комуністів.

Планується, що правляча в Молдові коаліція Альянс за європейську інтеграцію 21 вересня 2011 року оголосить своє рішення щодо виборів нового президента і подолання конституційної кризи, що триває все більше двох років.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини